
Отборът на Манчестър Сити надделя с 1:0 над Съндърланд в мач от 30 кръг на английската Висша лига, като българският нападател Валери Божинов излезе титуляр за „гражданите" и остана на терена до 64-тата минута. Гостите играха почти цял мач с човек по-малко, след като техен футболист бе изгонен от игра още в 14-тата минута. Единственото попадение в мача отбеляза защитникът Майка Ричардс с глава в 57-мата минута.
Мачът започна повече от нещастно за Съндърланд, които останаха с човек по-малко още в 14-тата минута, когато Джордж Маккартни дръпна за фланелката излизащия на добра позиция за гол Шон Райт-Филипс и бе изгонен с директен червен картон. Валери Божинов изпълни отсъденото нарушение, но топката прелетя над вратата на Фулоп.
Главоболията за „черните котки продължиха", след като в 18-тата минута домакините получиха възможност да изпълнят дузпа за нарушение на Стийд Малбранк срещу Майка Ричардс. Робиньо застана зад топката, но Фулоп отрази твърде лекия му удар. „Гражданите" продължиха да атакуват, но изстрели на Божинов, и Райт-Филипс останаха извън целта.
Натиска на Сити продължи и през втората част, като Райт-Филипс и Елано опитаха късмета си, но неуспешно. Голът все пак падна, когато в 57-мата минута Майка Ричардс откри с глава - 1:0.
Силите на Божинов стигнаха до 64-тата минута, когато Марк Хюз го замени с Крейг Белами, а българинът обра овациите на „Сити ъф Манчестър". До края на срещата Желсон Фернандес и Робиньо имаха шанса да удвоят, но изстрелите им бяха отразени от Фулоп.
Така след края на срещата, „гражданите" се намират на 10-та позиция във временното класиране с 38 точки, колкото има и Тотнъм.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ