Сити оскуба "черните котки" на своя "Итихад" (Галерия)

Шампионът на Англия Манчестър Сити записа своята четвърта победа в Премиършип от началото на сезона, след като днес "небесносините" подчиниха с 3:0 гостуващия тим на Съндърланд в среща от 7-ия кръг.

Александър Коларов, Серхио Агуеро и Джеймс Милнър бяха точни за успеха на домакините, като победата поне временно изкачи Сити на втора позиция с актив от 15 точки. Лидер е Челси с 16 пункта, докато Евертън е трети с 13, но и мач по-малко. Четвърти, също с мач по-малко от Сити, е градският съперник Манчестър Юнайтед с 12 пункта на сметката си.

Мениджърът на домакините Роберто Манчини осъществи някои рокади от двубоя с Борусия Дортмунд през седмицата, като в титулярния състав на Сити се завърнаха Гарет Бари, Джеймс Милнър, Карлос Тевес и Марио Балотели. Давид Силва и Яя Туре запазихата местата си сред стартовите единадесет, докато Серхио Агуеро, Един Джеко и Самир Насри останаха на пейката.

Мениджърът на "черните котки" Мартин О'Нийл отново заложи на шотландския национал Стивън Флечър като острие в атаката, като сред титулярите на Съндърланд бе и бившият футболисти на Сити Адам Джонсън.

Срещата на "Итихад Стейдиъм" започна ударно за домакините, като още в 5' Манчестър Сити излезе напред в резултата. "Гражданите" получиха правото да изпълнят статично положение пред Симон Миноле, като зад топката застана Александър Коларов. Сръбският национал бе клинично точен с левия крак, реализирайки за 1:0.

До почивката шампионите получиха още няколко възможности да удвоят резултата, но не се възползваха от тях. В 20' Сабалета и Тевес не се ориентираха добре пред вратата на Миноле, а десет минути по-късно Гарднър успя да блокира успешно Марио Балотели. В 37' сериозен пропуск направи Карлос Тевес, който от близка дистанция не съумя да отбележи.

Втората част започна с опасен удар на Стивън Флечър, който бе успешно блокиран преди да се наложи на Джо Харт да се намесва. Минута по-късно Сити отговори чрез Яя Туре, чийто изстрел бе спрян навременно от Миноле. Почти веднага Манчестър Сити достигна и до втора възможност, но Майка Ричардс "блесна" със страхотен пропуск пред вратата на Съндърланд.

Шампионите продължиха да търсят втори гол във вратата на "черните котки", като в 55' името си сред голмайсторите за малко не записа и Марио Балотели. Коларов центрира от левия фланг, като малко не достигна на италианеца да засече кълбото. Само минута по-късно Супер Марио бе заменен от Роберто Манчини, като на негово място влезе Серхио Агуеро.

Току-що влезлият Кун имаше нужда от едва четири минути, преди да удвои преднината на шампионите. Правещият отличен мач Александър Коларов осъществи поредно добро центриране в наказателното поле на Съндърланд, където Агуеро засече кълбото в мрежата зад Миноле - 2:0.

Между 69' и 70' Сити бе много близо и до трети гол, като такъв по чудо не последва. В 69' Карлос Тевес не успя да вкара от удобна позиция, а минута по-късно Давид Силва тресна гредата зад противниковия вратар. В 73' нов пропуск направи и Майка Ричардс, чийто изстрел с глава бе отразен от Миноле.

В последните десет минути мачът вече се доиграваше, като футболистите на Роберто Манчини решиха да зарадват феновете си с още едно попадение. Усилията на домакините дадоха резултат в 89', когато Джеймс Милнър направи резултата класически. Халфът изпълни статично положение пред вратата на "черните котки", а неумела намеса на Миноле доведе до крайното 3:0 в полза на шампионите. В добавеното време Серхио Агуеро можеше да отбележи втория си гол в мача, но аржентинецът не бе докрай концентриран.