Сити надви Рома с дузпи във вълнуваща и зрелищна контролa (ВИДЕО)

Изключително зрелищен, забавен и интригуващ приятелски мач предложиха на зрителите в Мелбърн Манчестър Сити и Рома. В редовното време сребърните медалисти в Англия и Италия завършиха наравно 2:2, след което изнесоха атрактивна размяна на дузпи, преди в крайна сметка „гражданите“ да надделеят с 5:4.

Срещата бе част от приятелския турнир в Австралия „Международна купа на шампионите“, в който участват още Мелбърн Сити и Реал Мадрид.

Новата звезда на Манчестър Сити Рахийм Стърлинг се нуждаеше само от три минути в дебюта си за „гражданите“, за да реализира първото си попадение, откакто бе закупен от Ливърпул за 49 милиона паунда.

Той откри резултата реално с първото си докосване като футболист на „небесносините“, след като бе оставен без опека в наказателното поле и от близко разстояние матира Морган де Санктис.

Пет минути по-късно обаче Миралем Пянич с великолепен шут от около 25 метра не даде никакъв шанс на Джо Харт, разстрелвайки го в горния ъгъл за 1:1. До края на полувремето двата тима си препредаваха инициативата и създадоха много голови положения, но до ново попадение не се стигна.

Стърлинг бе спънат в края на първата част и Сити имаха основателни претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия. В 55-ата минута Ашли Коул с чудовищна грешка изведе Келехи Ихеначо сам срещу вратаря и младият нападател на англичаните се разписа за 2:1.

След нова порция пропуски и пред двете врати Адем Ляич с перфектно изпълнение на пряк свободен удар до дъгата на пеналтерията възстанови равенството и прати мача в дузпи. Александър Коларов първи сбърка, а Ляич малко по-късно направи за смях Джо Харт с отлична „Паненка“.

Самият Харт се реваншира с бомбен изстрел в горния ъгъл за 4:4, а в решителния изстрел от бялата точка Сейду Думбия също пробва „Паненка“, но този път вратарят на Сити се намеси решително. В последствие Харт отрази шута на Сейду Кейта и осигури победата на Манчестър Сити.

AS Roma vs Manchester City 2-2 (AET 4-5) All...by Pewdiepie2011