Сити надигра Юнайтед и излезе първи в Англия два кръга преди края (Видео и Снимки)

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Сити  завърза по страхотен начин борбата за титлата в Англия след като надви съгражданите си от Юнайтед с минималното 1:0. По тозин начин двата тима има еднакъв брой точки, но „гражданите" поведоха в класирането благодарение на по-добрата си голова разлика (7 гола повече).

За съжаление Димитър Бербатов изгледа този мач от резервната скамейка на „червените дяволи". До края на сезона остават само два кръга като програмата на Сити е по-трудна. „Гражданите" гостуват в Нюкясъл в следващия кръг и приемат К.П.Р в последния кръг. Юнайтед има мачове със Суонси (домакин) и Съндърланд (гост).

Единственият гол в мача падна в края на първото полувреме, когато Венсан Компани засече с глава центриране от корнер. Като цяло Сити бяха по-агресивния и по-настоятелния тим в мача и заслужено стигнаха до успеха.

Сър Алекс заложи на по-дефанзивна тактика срещу Сити. Шотландецът пусна в нападение само Рууни подпомаган от Нани, Парк и Гигс в по-задни позиции. В центъра бяха Карик и Скоулс.

Роберто Манчини пък реши да заложи на същия състав след победата над Уулвърхямптън в последния кръг. Агуеро и Тевес водеха атаката на „гражданите" подпомагани от Насри, Силва и Яя Туре.

В началните минути Юнайтед бе опасния тим, Смолинг игра с глава след центриране на Рууни, но топката спря в гърдите на Лескът. Постепенно по-добрите ситуации се откриха пред домакините.

В 16-та минута Насри излъга двама защитници и намери непокрит Тевес, който пусна опасно топката успоредно на голлинията, но Фил Джоунс успя да избие кълбото пред Агуеро.

Три минути по-късно съдията показа пресилен жълт картон на Компани за влизане в краката на Уейн Рууни. В 25-та минута дойде и най-доброто положение в мача до момента и то бе за Сити. Компани с глава изведе Агурео, който от малък ъгъл пробва красиво воле, но топката излезе над вратата. Постепенно натискът на Сити се засили. При една добра атака Агуеро нахлу отляво, но стреля неточно. Парк от Юнайтед пък имаше шанс след пас от корнер, но шутира над вратата.

Сити нанесе своя удар в първата минута от продължението на полувремето. Венсан Компани надскочи Смолинг и с глава откри резултата след центриране от корнер.

Венсан Компани бележи решителното попадение за Манчестър Сити

Юнайтед започна по-силно второто полувреме и стигна до две изпълнения на корнер, след неубедителни намеси на Джо Харт. Насри пробва техничен удар, който излезе в аут. Сър Алекс замени Джи-Сунг Парк с нападателя Дани Уелбек в търсене на нещо по-интересно в атака.

В 62-та минута след продължителна атака на Сити, Яя Туре пробва прострелно центриране, но Де Хея се намеси добре и изби топката далеч от наказателното поле. На свой ред Роберто Манчини потърси по-дефанзивна тактика и пусна Найджъл де Йонг на мястото на Карлос Тевес. Юнайтед се опита да натисне своя съперник, но не стигаше до голови положения. Сити пък изчакваше на контраатаки.

Сити бе по-настоятелния тим за победата и я постигна, но ги очаква още два тежки мача

В 82-та минута Яя пропусна да реши мача. Котдивоарецът напредна и стреля фронтално срещу вратата от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В края Сити изпусна две много чисто положения за гол. Първо Клиши стреля от близо, но защитата на Юнайтед изчисти. След това след добра игра на Туре, топката попадна в Насри, който не успя да стреля докато се опитваше да излъже двама защитници на три метра пред вратата.

Съдията даде петминутно продължение на мача и „червените дяволи" се опитаха да направят щурм, но сигнаха само до опит на Рууни, който бе блокиран.

Така Сити вече държи нещата в свои ръце и трябва да постигне още две победи за да триумфира с титлата в Англия. Юнайтед пък със сигурност ще очаква грешка на градския съперник до края.

Снимки: Getty Images/Guliver