Сити надигна глава след успех над Хъл

Манчестър Сити си отдъхна след тежката изминала седмица, в която отпадна последователно от турнира за ФА къп и Шампионската лига, като спечели драматично с 2:0 гостуването си на Хъл Сити.

И този двубой не премина спокойно за наставника на „гражданите“ Мануел Пелегрини, защото още в 10-ата минута Венсан Компани си изкара директен червен картон за задържане на откъсващия се сам срещу вратаря Никица Йелавич.

Само 4 минути по-късно обаче Давид Силва с магически фалцов изстрел от над 20 метра отбеляза гола за победата на Сити – 0:1. В продължението на редовното време резервата Един Джеко получи страхотно подаване от Силва и успя да подпечата крайния успех на тима си – 0:2. Така „гражданите“ за първи път от 105 години си тръгнаха с пълен актив от 3 точки след гостуване на „КС Стейдиъм“.

Домакините, които имат шанс да се класират на финала на турнира за ФА къп, нямат основания да се срамуват от поражението си, защото създадоха няколко отлични положения за изравняване и само неточния мерник на футболистите лишиха Хъл Сити от поне точка.

Манчестър Сити с облекчение ще отметне този двубой от програмата си, като вече има 60 точки след 27 мача – 6 по-малко от лидера Челси, който обаче е изиграл цели две срещи повече от „гражданите“.

Хъл Сити остава с 30 пункта на 13-то място, като може да бъде изместен от Суонси, който засега е с 29.

След повеждането в резултата „гражданите“ дълго време не създаваха голови положения, но в 30-ата минута далечен шут на Пабло Сабалета провокира съдията Лий Мейсън да използва технологията на голлинията, за да прецени, че гол няма, след като топката се отби в гредата и се разходи по голлинията.

В началото на втората част Джо Харт отрази опасен изстрел на Шей Лонг, а в 68-ата Джордж Бойд излезе очи в очи с вратаря на Сити, но избра да симулира падане за дузпа, вместо да се опита да го преодолее.

В 74-ата минута пък Фернандиньо с шокиращ пропуск отблизо пред опразнената врата пропусна да увеличи аванса на Манчестър Сити, но все пак това не се отрази на крайния успех на гостите.

В 91-ата влезлият като резерва Един Джеко се оказа на правилното място в пеналтерията, за да засече в мрежата отлично прострелно центриране на Давид Силва – 0:2.