Сити изпусна лидера Лестър от поглед след хикс в Лондон

Манчестър Сити зае временно второто място в генералното класиране на английското първенство, след като спечели точка при равенство 2:2 в гостуване срещу Уест Хем. Отборът на Мануел Пелегрини е равен с Арсенал, но има по-добра голова разлика.

Сити губеше с 0:1 след едва 53 секунди игра, след като Шейху Кояте проби в наказателното поле и пусна топката към Енер Валенсия, който беше точен от точката за изпълнение на дузпа.

Главният съдия Крег Поусън обаче отсъди странна дузпа в 12-ата минута за нарушение на Карл Дженкинсън срещу Серхио Агуеро и аржентинецът се възползва от подаръка, за да изравни резултата. Уест Хем поведе отново в 56-ата минута, когато Микаил Антонио хвърли дълъг тъч към наказателното поле на Сити и намери непокрития Валения, който, останал сам срещу Джо Харт, не срещна проблеми и даде отново аванс на "чуковете".

Агуеро обаче отново беше на правилното място, възползвайки се от грешка в защитата на Уест Хем, за да отбележи гол за крайното 2:2 в 81-та минута. Равенството остави Уест Хем на шесто място в генералното класиране на Висшата лига.

West Ham 2 - 2 Manchester City All Goals [23...by Foot-Balll

"Гражданите" са втори с 44 точки и изостават с три от лидера Лестър, но можеха да са по-близо до върха, ако бяха постигнали пълен успех в столицата. "Лисиците" сразиха с 3:0 гостуващия Стоук Сити, а едно от попаденията реализира водещият голмайстор на тима Джейми Варди, за когото това бе 16-ти гол от началото на сезона.

Варди отново е едноличен голмайстор в първенството и има с 1 точен изстрел повече от Ромелу Лукаку (Евертън). Нападателят прекъсна "сушата" си от 10 часа и 17 минути игрово време.