Сираков с две асистенции при разгромен успех на Амкар

Българинът Захари Сираков се представи отлично при разгромната домакинска победа на Амкар с 5:1 срещу Алания в мач от 21-ия кръг на руската Премиер лига.

Сираков асистира за две от попаденията на своя отбор - още през първото полувреме родният легионер предостави топката отлично за водещия реализатор на тима Якубко, който се разписа в 16-ата и 29-ата минута.

Иначе резултатът бе открит в 10-ата от Коломейцев, а в 90-ата Василев от дузпа реализира 4-ти гол в мрежата на Алания.

5-тото попадение бе вкарано в продълженията от Кануников след пас на Василев, докато почетният гол за гостите дойде при резултат 3:0 и бе дело на Вранеш.

Освен Захари Сираков, Георги Пеев също изигра пълни 90 минути с екипа на домакините.

Другият българин в редиците на тима от Перм - Благой Георгиев - не взе участие в срещата, след като дебютира при загубата от Краснодар миналата седмица.

Амкар вече има 22 точки и заема 11-та позиция в класирането на руската Премиер лига, докато Алания остава на последното 16-то място с актив от 12 пункта.

По-рано днес Спартак (Москва) и Локомотив (Москва) не си отбелязаха гол в столичното дерби.