Сираков: Боже, спаси Левски от тези бездарници

Легендата на Левски и бивш изпълнителен директор на тима Наско Сираков не пропусна да изрази разочарованието си от любимия отбор след злополучния финал за Купата на България.

Както е известно, Берое пречупи „сините" по най-болезнения възможен начин и прибра трофея в Стара Загора след изпълнение на дузпи и невиждана драма на Градския стадион в Ловеч.

Левски изоставаше с 3:1 в 79-ата минута, след като Христо Йовов си изкара глупав втори жълт картон в края на първата част. Въпреки това „сините" успяха да изравнят и да сторят немислимото - да вкарат мача в продължения при 3:3.

Там пропуските на Жоао Силва, който имаше основна роля във възраждането на Левски в края на редовното време, лишиха „сините" от инфарктна победа.

При изпълнението на дузпи пък футболистите на наставника Николай Митов демонстрираха шокираща неефективност. От 4 изпълнени наказателни удари единствено Станислав Ангелов успя да преодолее вратаря на Берое Иван Караджов от бялата точка.

Дъстли Мюлдер, Жоао Силва и Стефан Велев не можаха да се разпишат при дузпите и Берое спечели Купата на България за втори път през последните 4 години.

„Боже, спаси Левски от тези бездарници", бе красноречивият лаконичен коментар на Наско Сираков в социалната мрежа Фейсбук.