Синя вълна заля Лондон! Челси разби Арсенал и ги отказа от титлата (ВИДЕО)

Челси разби Арсенал в дерби №50 във Висшата лига с 3:1. С победата на практика "сините" отказаха "топчиите" от борбата за титлата, тъй като разликата между двата отбора стана 12 точки.

Sporta.bg проследи срещата на живо и всичко по-интересно може да видите тук.

През първото полувреме Челси определено бе по-добрият отбор и със светкавичните си контраатаки шокираха Арсенал. Моменти на зверски обсади също демотивираха "артилеристите". А в 13-ата минута и Маркас Алонсо финализира целия натиска на Челси с гол. Попадението обаче бе доста спорно, тъй като Алонсо отнесе Ектор Белерин и останаха съмнения за удар с лакът.

Доминацията на Челси продължи и през второто полувреме. Тогава и Еден Азар показа защо бе избран за най-добър играч във Висшата лига през 2015 година. Геният на белгиеца се прояви в пълния му блясък. Азар пробяга над 50 метра с топка в крака и след невероятен дрибъл и преминаване покрай няколко защитника на Арсенал се стигна до перфектен завършващ удар, при който и Петър Чех остана безпомощен.

Едва 40 секунди, след като се появи в игра Сеск Фабрегас вкара страхотен гол за 3:0. Попадението дойде след грешка при изчистване от страна на Петър Чех, който подари топката на Фабрегас, а той незабавно прехвърли вратаря.

Оливие Жиру все пак в края на мача върна едно попадение.

Челси продължава да стои на върха в класирането с актив от 59 точки, което е на 12 точки пред втория Тотнъм и третия Арсенал. "Шпорите" все пак по-късно днес ще играят срещу Мидлъзбро.