СИНЯ МЪКА: Задна ножица и гол от засада спасиха Левски от срам за Купата

снимка: lap.bg

Левски се измъчи яко срещу Царско село, но все пак би с 2:0 и продължава напред за Купата. Гол от задна ножица на Бабатунде Адениджи в 76-ата минута успокои сините на стадиона в Надежда, където с еигра срещата.

Вторият гол падна в добавено време, когато непростимо съдиите не отсъдиха очеизвадна засада и Хеан Деса заби дебютното си попадение за столичния гранд.

Втори жълт и червен картон за Реян Даскалов остави Царско село с човек по-малко в 71-ата минута. Даскалов дръпна съперник за фланелката, което му костваше изгонването.

В другия мач от турнира днес Оборище удари с 2:0 елитния Локо (Горна Оряховица). Гостите за пореден път се изложиха и скъпата им селекция не успя да стори нищо срещу непретенциозните домакини. Панагюрци биха с 2 гола през втората част.

Жребият за осминафиналите за Купата на България е идния вторник.