"Синя" мъка в Стара Загора

Левски се върна към посредствеността този следобед в Стара Загора, след като изигра безлични 90 минути и загуби с 1:0 от Берое в дерби мач от 17-ия кръг на българското първенство.

В мач с много спирания на играта и много малко положение единственият гол падна в 30', след като Венцислав Христов се разписа от дузпа за много спорно нарушение на Даниел Димов срещу противников състезател.

Многократните повторения не убедиха зрителите в правотата на съдията Георги Йорданов, но за загубата “сините“ могат да се сърдят на себе си заради слабата игра на отбора в нападение, особено през втората част, когато домакините приеха играта напълно в своята половина, но положения пред Караджов липсваха.

Така приключва и серията на 26-кратните шампиони без загуба срещу Берое. В последните 8 мача старозагорци имаха само един равен в първенството, но това се промени този следобед Под Аязмото. Левски вече няма победа над Берое в 3 поредни мача – два за първенство и 1 за Купата на България.

Берое вече е само на точка от 7-ия Черно море, който е с 26 пункта. Левски пък е с 28 точки и след 4 победи под ръководството на Здравков отново може да се озове на 12 зад лидера Лудогорец, при положение че възпитаниците на Стойчо Стоев спечелят дербито с ЦСКА утре.

От самото начало и пред двете врати се стигна до опасни ситуации, като първо Генков пусна отличен пас за Родригес, но холандецът бе доста неточен от близко разстояние. Пламен Илиев пък се намеси авторитетно след удар на Каядо с глава.

В 10' Иван Караджов също показа отличен рефлекс, като Гаджев се възползва от слънцето, което блестеше в очите на вратаря, и пробва удар от над 20 метра. От корнера обаче не последва нищо интересно.

Последва затишие пред двете врати, като се получиха няколко разбърквания при балонни центрирания, но нищо сериозно за двамата вратари. Главата на Пламен Крумов пък беше превързана след сблъсък с противников състезател.

В 28' се стигна до много интересни положения, като Андонов падна в наказателното поле след контакт с Мюлдер, но дузпа не последва. Само минута по-късно ситуацията се повтори, но този път Димов бе в центъра на събитията, а сигнал имаше - спорна дузпа за домакините. Христов бе точен в 30' и Берое поведе с 1:0.

Втората част почна с редица положения пред Караджов, които обаче не доведоха до желания резултат. Каядо пък осъществи контраатака за домакините, която за съжаление на феновете не завърши с гол, след като португалецът сбърка в последния момент и не успя да намери Венци Христов.

След попадението "сините" почнаха да натискат, а пробив на Гари Родригес минути по-късно завърши с хубав удар, излязъл на сантиметри в аут. Генков пък пропусна да засече центриране на Старокин. В заключителните минути Караждов трябваше да се намесва решително след удар на Даниел Димов - почивка за двата отбора.

Носителят на Купата и Суперкупата на България се превърна в доста неудобен съперник на "сините" в последно време, след като 26-кратните шампиони загубиха финала за Купата през миналия сезон, а през настоящия стигнаха само до 0:0 срещу 10 от възпитаниците на Петър Хубчев.

Най-добрата "синя" атака дойде в 58', когато Родригес и Старокин комбинираха отлично в наказателното поле, но левият бек не успя да подаде точно на останалия сам срещу вратаря Генков. В игра се появи Миро Иванов на мястото на слабия днес Антонио Вутов.

Безидейната игра продължи и в следващите минути, като дори Берое можеше да стигне до гол, но пропусна две добри положения пред Илиев. Рожденикът Иванов пробва удар от фаул в 83', но стреля слабо и право в Караджов. 2 минути по-късно пък Макриев остана непокрит в наказателното поле, но от 2 метра стреля много, много слабо.

Добавеното време на мача беше цели 5 минути, но и в тях Левски не излезе от посредствената сянка, която преследва отбора през целия сезон. В края даже Каядо вкара за 2:0, но голът беше отменен заради нарушение.