Синя мъка! Левски в нокаут в Разград

След първоначалната еуфория след идването на Делио Роси в Левски се видя, че "сините" са доста слаб тим. Няколкото победи над аутсайдери заблудиха феновете на тима от Герена, че в клуба се гради нещо сериозно. Потвърждение за трагичната картинка в дойде в Разград, където Лудогорец би на ходом столичани с 2:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Този резултат бе най-малкото, с което се отърваха гостите. Попаденията бяха дело на Мисиджан в 12-ата минута и на Вандерсон в 59-ата. Играта на Левски бе отчайваща, а домакините спестиха доста сили за предстоящия мач в Лига Европа срещу Брага. Спорно отменен гол на защитника Игор Пластун разгневи треньора на "орлите" Димитър Димитров, който бе изгонен след реплики. Съдията Волен Чинков чу благопожелания към майка му и други роднини и изпрати Херо да догледа срещата в ложите в края на първата част.

Преди това Мисиджан с техничен удар бе извел Лудогорец напред в резултата. През втората част разградчани натискаха, но вкараха само още един гол. Реализира го Вандерсон, който получи на празна врата и намаше как да сгреши.

В нервния двубой хубав футбол липсваше, но за сметка на това по трибуните бе интересно. Там двете агитки се замесиха в грозни обиди, а стадион "Лудогорец Арена" остана полупразен, въпреки че Левски е голям дразнител, а дербито решаваше доста неща в класирането.

След победата Лудогорец събра 36 точки и е убедителен лидер в елита. Левски пък остана с 25 пункта на трето място.