„Синя България“ празнува – Левски посече Лудогорец в 90 минута (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Левски изпълни голямата си мечта през този сезон, след като елиминира по крайно драматичен и вълнуващ начин Лудогорец след успех с 1:0, благодарение на гол в 90-ата минута на Антонио Аниете.

Испанецът бе намерен след хвърляне на тъч в наказателното поле и изненада Владислав Стоянов с безпощаден шут от малък ъгъл в далечната страна на вратата. Така в последните секунди „сините“ посякоха актуалния носител на Купата на България и ще срещнат Черно море на финала.

Вчера „моряците“ спечелиха с 3:2 реванша срещу Локомотив (Пловдив) и с общ резултат 8:3 елиминираха „смърфовете“ (припомнете си с видео и подробности НА ТОЗИ ЛИНК).

И двата отбора имаха шансове да отбележат гол далеч преди 90-ата минута, но особено през второто полувреме личеше по-голямото желание и агресия на футболистите в синьо да стигнат до крайния успех преди продълженията. Отборът на Георги Дерменджиев бе прекалено пасивен след почивката и изглеждаше сякаш очаква допълнителните 30 минути, когато Аниете с великолепния си изстрел сложи точка на спора.

Още в 10' се стигна до добра възможност за "сините", а в центъра на събитията бе Антонио Аниете. Испанецът стреля в очертанията на вратата, но Владислав Стоянов се намеси и спаси.

Само минута по-късно Левски отново бе по-близо до откриване на резултата. Валери Домовчийски получи подаване от Аниете и стреля, но опитът му за прехвърлящ удар излезе в аут.

Левски продължи да бъде по-опасният тим на терена, като в 19' столичани отново се озоваха по-близо до гола. Либан Абди намери Антонио Аниете в наказателното поле на Лудогорец, като единствено навременната намеса на Александър Барт спаси гостите от Разград.

В 22' отново стана горещо пред вратата на Лудогорец. Този път се стигна до разбъркване пред вратата на Владислав Стоянов, а изстрелът на Валери Домовчийски излезе в аут.

Лудогорец също показа зъбите си в 27', когато единствено гредата спаси "сините" от попадение. Марселиньо се справи с Борислав Стойчев и навлезе в пеналтерията на Левски, а ударът му от малък ъгъл срещна гредата.

Три минути по-късно шампионите за втори път демонстрираха превес в офанзивен план, но Йоргачевич се намеси след удар на Жуниор Кишада.

Лудогорец продължи да съживява играта си, а в 33' "орлите" за трети път застрашиха сериозно вратата на Левски. Марселиньо пусна към Кишада, който от своя страна елиминира Йоргачевич и комбинира с Върджил Мисиджан. Вместо обаче да отбележи във вратата на "сините", холандското крило стреля в аут.

И в следващите минути футболистите на Георги Дерменджиев продължиха да натискат своя домакин. Първо изстрел на Светослав Дяков премина над напречната греда, а минута по-късно шампионите стигнаха до поредната си възможност. Изстрел на Марселиньо бе отразен от Йоргачевич, а при добавката Жуниор Кишада стреля право в тялото на вратаря.

В 44-ата минута Левски осъществи най-добрата си атака и като по чудо не поведе в резултата. Антонио Аниете нахлу в пеналтерията отляво и ангажира вниманието на четирима защитници, след което подаде към непокрития Божидар Краев, който обаче не можа да намери очертанията на вратата от идеалната позиция.

В следващите няколко секунди от първата част първо Владимир Гаджев, а после и Антонио Аниете се опитаха да си изпросят дузпа, но не заблудиха рефера със симулациите си.

След почивката "сините" натиснаха съперника си и отправиха два точни удара към Владо Стоянов чрез Либан Абди, които обаче не затрудниха особено стража на Лудогорец. В 54-ата минута Левски отново пропусна да поведе и да се възползва от очевидния импулс в играта си, като този път при разбъркване в наказателното поле Валери Домовчийски и Мигел Бедоя последователно имаха шанс да обстрелват Владо Стоянов, но само испанецът успя да отправи удар, и то анемичен.

След центриране от корнер по комичен начин "сините" за малко не си отбелязаха автогол, след като Веселин Минев се извиси на първа греда и в стремежа си да изчисти топката, разтресе гредата с глава, но за щастие на домакините, не се стигна до повече проблеми.

В 68-ата минута Марселиньо като на шега направи пробив от около десет метра и нахлу в наказателното поле, след което центрира по земя успоредно на голлинията, но Роман Прохазка с поредната си навременна намеса предотврати опасността.

В следващите мигове темпото поспадна, а в 82-ата съдията отмени гол на Марселиньо заради изключително спорно (по-скоро несъществуващо) нарушение в атака на бразилеца срещу защитник на "сините".

В 90-ата минута "от нищото" Левски стигна до скъпоценния гол, след като Антонио Аниете бе намерен с подаване от тъч в наказателното поле и от малък ъгъл с великолепен изстрел в далечната страна на вратата изненада Владо Стоянов, който бе безпомощен.

ПРЕДИ МАЧА:

Първият двубой в Разград завърши наравно 0:0. Победителят от дуела на стадион „Георги Аспарухов“ ще се изправи срещу Черно море на финала. Вчера „моряците“ спечелиха с 3:2 реванша срещу Локомотив (Пловдив) и с общ резултат 8:3 елиминираха „смърфовете“ (припомнете си с видео и подробности НА ТОЗИ ЛИНК).

Стойчо Стоев залага на най-доброто, с което разполага – на вратата е Боян Йоргачевич, а пред него в защита от ляво надясно са подредени Веселин Минев, Аймен Белаид, Борислав Стойчев и Роман Прохазка.

Владимир Гаджев и Мигел Бедоя си партнират в халфовата линия, а пред тях е поставено триото Либан Абди, Антонио Аниете и Божидар Краев, докато единствен чист нападател е Валери Домовчийски.

4139894

Георги Дерменджиев също ще разчита на повечето от обичайните си титуляри – вратар е Владислав Стоянов, а на десния бек на защитата е Жуниор Кайсара. Козмин Моци и Александър Барт са в средата на ариегарда, докато отляво е Браян Ангуло.

Светослав Дяков и Абел Анисе са дуото в полузащитата, а Марселиньо е връзката между тях и нападателя Жуниор Кишада. Даниел Абало е на десния фланг, докато отляво оперира Върджил Мисиджан.

4139895

(бел.ред. графиките с постовете на футболистите на Левски и Лудогорец е от официалния сайт на "сините")

Левски вече победи Лудогорец на „Герена“ в рамките на първенството през първия полусезон и ще се надява да дублира успеха над устремения към титла и купа отбор на Георги Дерменджиев. Разградчани загубиха предишното си гостуване на Берое в А група и продължават да редуват впечатляващи с не толкова убедителни игри през 2015 година.

За никого не е тайна, че „сините“ ще се надяват да спасят иначе разочароващия си сезон с триумф за Купата, която би била първи трофей за тима от 2009 година, когато под ръководството на Емил Велев станаха шампиони.

Лудогорец е актуалният носител на Купата на България, а Левски не е печелел отличието от 2007 година.