"Сините феи" напуснаха Европа след драма в Русия

"Дунав 8806" загуби като гост на "Енергия" Иваново с 60:67 (17:17, 17:17, 19:15, 7:18) в последния си мач от груповата фаза на тазгодишното издание на турнира за Еврокупата на ФИБА.

Домакините започнаха по-добре срещата, но българският женски шампион постепенно изравни играта и резултата. Така след 10 минути таблото показваше 17:17. До почивката сценарият бе сходен и на полувремето резултатът бе 34:34.

След подновяването на играта дунавки наложиха своето темпо и дръпнаха с 10 точки за 53:43. 10 минути преди края авансът им бе намален до 4 точки за 53:49. След множество обрати финалната сирена обаче отмери 67:60 за руския състав.

Най-резултатна за "сините феи" бе Дженифър Брандън, която записа дабъл дабъл с 16 точки и 12 борби. Биляна Степанович вкара 16 точки и овладя 9 борби. Радостина Димитрова пък добави 11 точки, но и това не бе достатъчно за успех за дунавки.

В другата среща от група "Д" лидерът "Истанбулски университет" победи "Люлео" с 97:82 (27:20, 15:17, 27:18, 28:27). Така "Дунав 8806" не успя да измести от второто място шведския шампион и няма да продължи в следващата фаза на втория по сила турнир на "Стария континент" в дамския баскетбол.