Синиша: За мен е чест да водя Фиорентина, зная какво очакват от мен

галерия:

Новият старши-треньор на Фиорентина Синиша Михайлович сподели, че е напълно наясно колко високи ще бъдат очакванията към него във футболна Флоренция.

 

До този момент сърбинът е водил скромните Болоня и Катания, което обаче е ярко контрастира с мащаба и амбициите на миналогодишния 1/8-финалист в Шампионската лига. Михайлович бе спряган и за треньорския пост в Интер, ала в крайна сметка се озова на "Стадио Артемио Франки".

 

"За мен е чест да водя Фиорентина. Зная какво се очаква от мен", коментира Синиша на първата си пресконференция като наставник на "виолетовите".

 

"Надявам се да продължа пътя, който бе поет от Чезаре Прандели. Искам да благодаря и на Катания заради това, че ми позволиха да си тръгна."

 

"Готов съм за приключението. Ще опитам да върна Фиорентина в Шампионската лига, като съм сигурен, че ще го направим. Дойдох тук заради Панталео Корвино. Той е човек, който винаги съм адмирирал", добави бившият футболист на Лацио и Интер.

 

41-годишният специалист замени на поста Чезаре Прандели, който ще наследи Марчело Липи начело на италианския национален отбор от есента.