Синиша Михайлович: Не ни достигна кураж срещу Рома

Треньорът на Фиорентина Синиша Михайлович не е доволен от загубата на "виолетовите" с 2:3 като гост на Рома.

Според сърбинът отборът на Фиорентина е показал прекалено предпазлива игра, а с подобно представяне е много трудно да се спечели срещу тим от класата на "римските вълци".

Рома поведе в срещата чрез гол на Симплисио в края на първото полувреме, а в началото на втората част на двубоя Бориело удвои преднината на домакините. След това Джилардино в 69-тата минута бе точен за за Фиорентина и върна надеждите на гостите за успех в мача, но в 77-мата минута Перота реализира попадение за "вълците" и реши изхода на срещата. В самия край на двубоя Агостини вкара последния гол в двубоя, като направи загубата на своя тим почетна и оформи крайното 3:2 в полза на Рома срещу Фиорентина.

"Преди двубоя казах на футболистите да имат кураж, защото само с много увереност и вяра в собствените сили може да се победи тим от класата на Рома, но за съжаление не играхме така ,както исках и не стигнахме до успеха  в мача", заяви Синиша Михайлович след края на срещата пред FirenzeViola.

"В този двубой се защитавахме повече, отколкото нападахме, а ако приемеш играта в своето поле, отбори като Рома рано или късно стигат до попадение", завърши сръбският наставник на Фиорентина.