Симона Халеп спря Цвети Пиронкова в Дубай

снимка: apiainternational.com.au

Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира в Дубай, след като  загуби от Симона Халеп в третия кръг с 6:4 и 6:3. Това бе първа среща между двете тенисистки, като Цвети показа добра игра, но не успя да поднесе поредната изненада в днешния ден, след като по-рано отпадна и миналогодишната шампионка Винъс Уилямс.

Първият сет започна отлично за нашето момиче, като Цвети проби още първото подаване на съперничката си и то с гейм на 0. Българката удържа пробива до 4:3, но до края на сета Халеп спечели останалите геймове, с което и поведе с 6:4.

Вторият сет започна по идентичен начин с първия – Пиронкова проби още първия сервис гейм на противничката, но този път Халеп съумя веднага да го върне, за да изравни за 1:1. Водачката в схемата на турнира в Дубай реализира втори пробив в сета при 3:2 в нейна полза и го затвърди моментално довеждайки нещата до 5:2. До края на мача двете си размениха по един гейм, което се оказа достатъчно, за да класира румънската тенисистка за следващия кръг.

На 23 февруари започва шампионатът в Доха, където Цвети ще вземе участие, но тя ще трябва да стартира с победи в квалификациите, за да попадне в основната схема на турнира.