
Французинът Жил Симон продължи великолепното си представяне на твърда настилка, като победи Марин Цилич от Хърватия с 3:6, 6:2, 6:3 и достигна полуфиналите на турнира в Торонто.
Там Симон ще срещне германецът Николас Кифер, който смаза поставеният под номер седем в схемата на турнира Джеймс Блейк от САЩ с 6:1, 6:2.
Симон, който във втория кръг победи самия Роджър Федерер, се оказа твърде силен и за 19-годишния Цилич, който пък победи в третия кръг поставения под номер 6 в основната схема Анди Родик. Това е 9-ти спечелен мач за Симон в последните 11 дни, като той спечели титлата в Индианаполис в неделя срещу руснака Дмитрий Турсунов.
"Още не мога да осъзная какво става. Толкова съм уверен, че искам да спечеля всеки мач дори да съм уморен. Зная, че в момента играя много добре, така че искам да се опитам да спечеля колкото се може повече мачове и да се изкача в ранглистата в края на седмицата", заяви Симон след мача.
Ако спечели титлата в Торонто, той може да влезе сред първите 15 в ранглистата, където в момента е на 22-ра позиция.
Кифер, който няма спечелена титла от 7 години, бе в невероятна форма срещу Блейк и за трети път достига полуфинала в Торонто.
31-годишният германец, който е достигал до четвърта позиция в световната ранглиста, показа отблясъци от старата си форма, като изхвърли от турнира трима от поставените, включително руснаците Николай Давиденко и Михаил Южни. Най-добрият му мач обаче бе едночасовият двубой с Блейк. Американецът взе първия гейм, преди Кифер да спечели 6 последователни, а с тях и сета. Първите 4 гейма във втория сет бяха поделени между двамата, след което Кифер спечели следващите 4 и място в полуфинала.
"Всеки ден, в който излизам здрав на корта е страхотен. Всичко днес бе прекрасно. Играх доста добре и ставам по-добър от със всеки ден", каза германецът.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ