Симеон Щерев: Винаги очакваме да бъдем номер едно

снимка: SPORTA.BG

Старши треньорът на националния отбор по свободна борба Симеон Щерев бе много щастлив, след като получи наградата за треньор на годината за втори пореден път. Той каза, че сега голямата цел пред всички е Олимпиадата в Лондон.

 

"Винаги очакваме да бъдем номер едно, както аз, така и моите състезатели. До последно вярвахме, въпреки че конкуренцията е много силна. Илиана Раева се доказа като голям треньор и голям ръководител. Има и други треньори, които заслужаваха. В класическата борба също имаме световен шампион.

 

Станка Златева обаче е най-добрата българска спортистка в момента и заслужено спечели. Ако не се беше получило, нямаше да се сърдим на никого. Най-важното пред нас сега са Олимпийските игри и тази награда трябва да я стимулира. Надявам се да спечели златен медал в Лондон. Ще й бъде трудно, ще бъде трудно и на останалите, а някои от тях дори нямат все още квоти - Михаил Ганев, Кирил Терзиев, Димитър Кунчев и други.

 

На Европейското първенство ще бъде трудно. Не сме поставяли програма минимум, но имаме възможност за още три квоти при мъжете и една при жените. Вярвам, че ще имаме успех на Олимпиадата. Дано да имаме поне един медал, дано да са и повече.

 

Имаме проблеми с травми. Станка в момента е контузена, при мъжете също трима лекуват травми. Надяваме се те да се възстановят навреме и да се представят достойно както в квалификациите, така и на Олимпиадата", каза Симеон Щерев.