Силвия Митева спечели сребро на обръч

Силвия Митева спечели сребърен медал на финала с обръч на Световната купа по художествена гимнастика, категория А в "Арена Армеец" в София.

Най-добрата българска гимнастичка получи оценка от 28.250 точки. Вчера Митева се класира трета в многобоя, припомня БТА.

Победителка във финала на обръч стана трикратната световна вицешампионка Дария Кондакова (Русия) с 28.725 точки, а трета е втората рускиня - Дария Дмитриева с 28.225 точки.

Олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева от Русия, която спечели титлата в многобоя, не попадна сред финалистите на този уред.

В момента се провежда финала на топка при жените индивудуално. Над три хиляди зрители присъстват днес на финалите на Световната купа в "Арена Армеец".