Силвия Митева с три четвърти места във финалите на отделните уреди

Най-добрата българска състезателка Силвия Митева се класира четвърта в три от финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика, категория В във френския град Корбей Есон, информира БТА.

Митева игра изключително силно и след четвъртото си място в многобоя завърши четвърта на топка, бухалки и лента, както и шеста на обръч. Българката получи оценка 28.400 точки на топка, 27.950 точки на бухалки, 28.350 точки на лента и 27.775 точки на обръч.

"Тя игра много добре на този турнир. Залата беше ужасно ниска за нея и не можа да се отпусне. Даже трябваше да преработваме рисковете в съчетания, но тя се справи супер", коментира майката и лична треньорка на гимнастичката Силвия Митева.

Олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева (Русия) спечели титлите на топка с 29.475 точки и на обръч с 29.150 точки. Тя остана втора на бухалки с 29.200 точки, а не се класира за финала на лента.

След второто си място в многобоя след Канаева, Александра Меркулова (Русия) стана първа на финалите на бухалки и лента, съответно с оценки 29.300 точки и 29.200 точки.

Втората българка Румяна Георгиева завърши последна, 34-та в многобоя. Българският ансамбъл за жени, с треньор Илиана Раева, игра демонстративно на турнира заедно със съставите на Русия, Франция, Испания и Италия.