Силвия Митева с трети медал от Световната купа в София

Силвия Митева спечели сребърен медал на финала на бухалки на Световната купа по художествена гимнастика, категория А в "Арена Армеец" в София.

Българската гимнастичка получи оценка от 27.600 точки и спечели третия си медал от турнира, информира БТА.

Вчера Митева се класира трета в многобоя, а днес спечели сребро на финала на орбъч и завърши четвърта на топка.

Победителка на бухалки е олимпийската, трикратна световна шампионка и победителка в многобоя Евгения Канаева от Русия с 28.625 точки, за която това е трети златен медал.

Тя има и злато на финала на топка. Трета на бухалки е Джана Ризатдинова от Украйна с 27.300 точки.

Трикратната световна вицешампионка Дария Кондакова (Русия) направи груби грешки и получи оценка от 24.700 точки.