Силвия Митева подари пет медала на България

Една от най-талантливите ни състезателки по художествена гимнастика - Силвия Митева защити името на България и направи чудесен подарък на родината по случай национални ни празник!

Тя спечели цели пет медалa от турнира по художествена гимнастика Гран При в Москва. Най-добрата българска гимнастичка спечели три сребърни и две бронзови отличия в първото състезание за новия сезон.

След като грабна сребро от многобоя в събота, днес 26-годишната Митева завърши втора на бухалки и лента, трета се класира на обръч и топка. По този начин българската гимнастичка спечели медал във всяка една от отделните дисциплини.

Митева получи 16.950 точки за изпълнението си на бухалки и 17.233 точки за съчетанието с лента. По-рано през деня съдиите оцениха нейните композиции с топка и обръч съответно с 16.433 точки и 17.066 точки.

Националният ансамбъл също се представи отлично в руската столица. Вчера Ренета Камберова, Християна Тодорова, Елена Тодорова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Цветелина Стоянова спечелиха сребърен медал в многобоя, а днес грабнаха бронзовите медали в съчетанията с пет чифта бухалки и с две ленти и три топки.

Представянето на българките е още по-впечатляващо заради факта, че това е първото състезание на ансамбъла под ръководството на Ина Ананиева, а в същото време Найденова и Тодорова имаха здравословни проблеми.

С най-много отличия от турнира в Москва си тръгна 17-годишната Маргарита Мамун. Младата рускиня спечели четири златни медала - в многобоя, с обръч, с бухалки и с топка, както и бронз в изпълнението с лента.