Силвия Митева пета в многобоя на Световната купа във Франция

Най-добрата българска състезателка Силвия Митева заема пето място в многобоя след първите два уреда (обръч и топка) на турнира от Световната купа по художествена гимнастика, категория В във френския град Корбей Есон, информира БТА.

Митева има сбор до момента от 56.100 точки, след като получи оценки от 28.075 точки на обръч и 28.025 точки на топка. Митева се класира за финалите и на двата уреда, които са в неделя вечерта.

Втората българка Румяна Георгиева е 31-ва от общо 38 гимнастички с 48.525 точки. Тя получи 23.300 точки на обръч и 25.225 точки на топка.

Начело в класирането след първите два уреда е олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева (Русия) с 58.575 точки. Тя бе оценена с 29.375 точки на обръч и 29.200 точки на топка.

След нея са Дария Дмитриева (Русия) с 57.700 точки, Александра Меркулова (Русия) с 57.550 точки, Любов Чаркашина (Беларус) с 56.625 точки, Силвия Митева и други.

Демонстративни изпълнения на турнира ще направят ансамблите на България, Русия, Франция, Испания и Италия.