Силвия Дънекова 11-та в Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрата българка в дългите бягания Силвия Дънекова завърши на 11-то място във финала на 1500 метра от Европейското първенство по лека атлетика в зала в чешката столица Прага.

Националната ни шампионка спря хронометъра на 4:25.44 мин. През сезона тя имаше само два старта в дисциплината – по време на първенството на страната ни и на Балканиадата, където записа личен рекорд от 4:16.04 мин.

Очаквано титлата в модерната „О2 Арена“ спечели етиопката с холандски паспорт Сифан Хасан с време 4:09.04 минути, а останалите места на подиума заеха Ангелика Хойецка от Полша 4:10.53 мин, и Федерика дел Буоно от Италия – 4:11.61 мин.

Героят на деня бе полякът Павел Маслак, който взриви трибуните с титлата си на 4000 метра гладко бягане и защити титлата си от Гьотеборг 2013 с нов рекорд на първенствата – 45.33 секунди.

Най-малкият от братята Борле – Дилън – стигна до сребърен медал с 46.25 секунди, а друг поляк – Рафал Омелко – спечели бронз с 46.26 сек.

Наталия Пихида (Укр) се наложи на 400 м при жените с постижение от 51.96 сек. Индира Тереро (Исп) финишира втора с време от 52.63 сек. Серен Бънди-Дейвис (Вбр) спечели бронза с 52.64 сек.