Силно българско присъствие в Европа

снимка: clubestudiantes.com

Отборът на Естудиантес, с Деян Иванов в състава си, загуби  като домакин от Лаборал Куча с 84:87 (24:32, 12:19, 28:20,  20:16) точки в среща от 23-ия кръг на испанското първенство по  баскетбол за мъже.

Домакините загубиха мача заради по-слабата си игра през  първото полувреме. Деян Иванов игра 20:42 минути като титуляр и се отличи с 12  точки, 3 борби и 2 асистенции. Отборът на Естудиантес е на 15-о място в класирането със 7  победи и 16 загуби.

По-Ортез, с българина Христо Николов, победи гостуващия  Орлеан с 83:78 точки в среща от 23-ия кръг на мъжкото  баскетболно първенство на Франция.  Николов игра 18 минути като резерва и се отличи с 2 точки, 4  борби и 1 отнета топка. По-Ортез е на 10-о място в класирането с 12 победи и 11  поражения от началото на сезона.

Планаса Навара, където играе Мартин Дурчев, победи  гостуващия Коруна със 71:67 точки в мач от 23-ия кръг на  първенството по баскетбол за мъже във втора дивизия на Испания.

Дурчев игра 29 минути като титуляр и записа 12 точки, 4 борби,  4 асистенци и 1 отнета топка. Планаса има 5 победи и 18 загуби заема последно място във  временното класиране.

Загуба в 20-ия кръг на испанското първенство за жени записа  Бембибре, където играе българката Даниела Петева. Тимът отстъпи  пред Уни Хирона като гост с 55:62 точки. Петева игра 24 минути като титуляр и записа 10 точки и 4 борби, а Бамбире е на шесто място в класирането с 10 успеха и 10  поражения.

Българката Радослава Бъчварова игра 25 минути и бе титуляр  при загубата на Бамберг със 74:85 точки като домакин на  Оберхаузен в среща от 21-ия кръг на женското баскетболно  първенство на Германия. Бъчварова се отличи с 12 точки, 3 асистенции и 1 отнета  топка. Бамберг е на последното място в класирането с 5 победи и 16  загуби.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби  домакинството си на Каляри с 64:89 точки. Българката Роксана  Йорданова игра 39 минути за домакините и завърши с 5 точки, 6  борби и 2 асистенции.