Силно българско представяне в Шампионска лига

Италианският шампион Диатек Трентино (Тренто) постигна трета поредна победа в Шампионската лига. В мач от група "Д" италианците победиха с 3:0 (25:15, 25:21, 25:13) гейма като гост турския Аркас Спор (Измир).

Българският национал Цветан Соколов се отличи с 15 точки. Португалецът Алекс Ферейра стана топреализатор на мача със 17 точки. Трентино е начело в класирането в групата с 9 точки.

Гръцкият Олимпиакос победи гостуващия Нолико (Маасейк) с 3:1 (28:26, 25:22, 23:25, 25:23) гейма в среща от група "В" на турнира.

Българинът Боян Йорданов не най-резултатен за победителите с 20 точки. Гръцкият тим заема второ място във временното класиране с 6 точки, с 3 точки по-малко от лидера Белгород (Русия).

В група "F" Ясжембски (Полша) нанесе втора домакинска загуба на водения от Мартин Стоев отбор на Томис (Констанца), побеждавайки ги с 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20) гейма.

Либерото Владислав Иванов се отчете с 57% добро посрещане, а капитанът и разпределител Андрей Жеков завърши с 4 точки. Томис е на трето място в класирането с 3 точки от 1 победа и 2 загуби. Фридрихсхафен постигна първата си победа за сезона в Шампионска лига.

В среща от третия кръг в група "G" германският тим надигра гостуващия Галатасарай (Истанбул) с 3:0 (25:16, 25:20, 25:17) гейма. Топреализатор на мача стана българският диагонал на победителите Венцеслав Симеонов със 17 точки. Валентин Братоев добави 14 точки.

Центърът Виктор Йосифов допринесе за успеха с 4 точки, а другият български център на Фридрихсхафен Светослав Гоцев не влезе в игра. Германският отбор заема трето място в подреждането с 4 точки.

Полският Асеко Ресовя победи гостуващия Будейовице (Чехия) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:16, 25:16) гейма в среща от третия кръг в група "С". Българският национал Николай Пенчев бе част от основната осмица на Ресовя като либеро.