Силни изяви за българките в Еврокъп

Вера Перостийска игра 30 минути при втора победа на Юнион Ено (Франция) в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп.

Френският отбор победи гостуващия Олимпия (Беларус) с 65:60 (16:12, 15:16, 16:20, 18:12) точки.

Българката се отличи с 11 точки, 8 борби и 2 асистенции, а Юнион Ено е начело в класирането с 4 точки от две победи.

Във втора дивизия на женското баскетболно първенство на Италия Маргера спечели домакинството си на Алгеро с 60:49 точки в мач от петия кръг, посочва БТА.

За Маргера българката Анна Римпова игра 32 минути и записа 5 точки, 13 борби и 2 асистенции.

В друг мач от кръга Сан Салваторе спечели гостуването си на Каляри със 67:61 точки след продължение. Роксана Йорданова игра 45 минути за гостенките и се отличи с 16 точки, 5 борби и 2 асистенции.