Силни изяви на българите в чужбина

снимка: gazprom-ugra.ru

В първенството на Полша тимът на Асеко Ресовия (Жешув) надигра като гост Ченстохова с 3:0 (37:35, 25:19, 25:17). Николай Пенчев влезе в игра от ъгъла и през трите гейма, без да се разпише като реализатор за победителите. Ресовия води в класирането с 25 точки от осем победи и две загуби.

В Русия съставът на Газпром (Сургут) се наложи като гост над вицешампиона Урал (Уфа) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:14) в среща от петия кръг.

И двамата български национали в Газпром играха като титуляри. Капитанът Тодор Алексиев записа 13 точки, докато центърът Теодор Тодоров добави 6 точки, посочва БТА.

В българския двубой украинският Локомотив (Харков) надигра гостуващия Ярославич (Ярославъл) с 3:1 (28:26, 20:25, 25:18, 25:19). Георги Братоев бе основен разпределител на домакините.

Срещу тима на треньорите Николай Желязков и Георги Петров той се разписа с 5 точки. Тюмен загуби у дома срещу Динамо (Краснодар) и загуби с 0:3 (22:25, 29:31, 18:25). Диагоналът на домакините Николай Учиков игра само в първите два гейма, като завърши с 3 точки.

Във временното класиране водят Зенит (Казан), Белогорие (Белгород) и Динамо (Краснодар) с пълен актив от по 15 точки, следвани от Динамо (Москва) с 12 и Губерния (Нижни Новгород) на треньора Пламен Константинов с 10. Газпром е осми с 8 точки.

Олимпиакос победи като гост АЕК с 3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:16) в среща от деветия кръг в първенството на Гърция. Боян Йорданов допринесе за успеха на "червено-белите" с 31 точки. Олимпиакос е на второ място в класирането с актив от 22 точки.