Силен Лудогорец пропусна да унижи Стяуа с повече голове

Българският шампион Лудогорец записа авторитетна победа с 4:2 над бившия европейски шампион Стяуа (Букуре) в първата си контрола в Англия, играна на базата "Сейнт Джорджс Парк".

Българите поведоха с 4:0, пропуснаха и две дузпи, а накрая румънците успяха да направят поражението си по-приемливо.

Лудогорец започна по-активно в мача и първите атаки бяха за тях. Логично в 19-ата минута българските шампиони поведоха в резултата чрез капитана Светослав Дяков. Вратарят на румънците Татарушану изрита топката, тя попадна в Козмин Моци. Моци я изпрати напред към включилия се Дяков, който я вкщара в мрежата.

8 минути по-късно игра с ръка на Кешеру беше наказана с дузпа от рефера, но Дяков пропусна да удвои аванса на своите.

Малко след това и Стяуа вдигна оборотите, създаде няколко прилични атаки, като Чиприян Танасе стреля в последната минута от фаул. Вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов спаси атрактивно удара.

Картината на терена не се промени и през второто полувреме, като разградчани диктуваха темпото. В 61-ата минута те получиха втора дузпа, която беше отсъдена заради фаул срещу Върджил Мисиджан. Христо Златински обаче прати топката в гредата, след което опасността беше ликвидирана.

Само 4 минути по-късно резултатът вече беше 2:0, като Марселиньо стана голмайстор. Жуниор Кишада проби през центъра и подаде на сънародника си, който по диагонала за втори път наказа Татарушану.

В 74-ата минута Безяк покачи на 3:0, като словенецът току влезе на мястото на Кишада и се разписа след пробив и пас Гийерме Шоко.

Самият Шоко стана изненадващ голмайстор четири минути по-късно, когато прехвърли изненадващо напусналия рамката вратар на Стяуа.

След 80-ата минута шампионите на Румъния върнаха два гола, като най-напред точен беше Нягу, а в 86-ата Габриел Янку наказа грешка на вратаря Чворович.