Силен Левски прекъсна черна серия срещу Берое

снимка: БГНЕС

За първи път от над две години Левски победи Берое, след като срази „заралии“ с 2:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от 9-ия кръг на А група. „Сините“ не познаваха вкуса на успеха от пет мача (четири от които загубени) срещу този съперник, но в неделя вечер зарадваха феновете си със солидно представяне и заслужени три точки.

Завърналият се за пореден път в състава на „сините“ Владимир Гаджев откри резултата в 25-ата минута, а в 89-ата Роман Прохазка фиксира крайното 2:0. Капитанът на Берое и бивш защитник на Левски Иво Иванов напусна с втори жълт картон играта в 73-ата минута, с което предреши изхода н сблъсъка.

За първи път от началото на сезона Левски е топ 3, след като изпревари Берое – 15 срещу 14 точки. „Заралии“ прекъснаха серията си от 16 мача без поражение в първенството и така вече няма отбор в А група без допусната загуба.

Напористата игра на „сините“ се увенча с успех в 25-ата минута, когато и серия неумели намеси на защитниците в зелено-бели екипи също изигра роля. Прохазка успя да създаде напрежение и последва пас наляво в пеналта за Цонев. Той опита да извади топката към точката на дузпата, където Том пробва да изчисти, ала направо сервира топката за Гаджев пред незащитената врата – 1:0.

Берое постепенно показа, че може да се надиграва с Левски и започна да атакува по-добре. В 65-ата минута старозагорци бяха близо до гола, след като Неманя Милисавлевич изненада защитата на столичани с високо подаване в дълбочина за Делев. Последният изскочи сам срещу вратаря, но Йоргачевич скъси навреме дистанцията и парира удара му.

Устремът на Берое бе охладен в 73-ата минута, малко след като Петър Хубчев извърши и третата си смяна. Капитанът на гостите Иво Иванов влезе тежко в краката на Бедоя и съдията Станислав Тодоров не се поколеба да му вдигне втори жълт и респективно червен картон.

В последните минути Берое хвърли всичките си усилия в атака и това позволи на домакините да стигнат до втори гол в 89-ата минута. Контраатаката започна след лошо изпълнен фаул от заралии, а Прохазка направи супер пробив отдясно, завършил с навременен пас към Бедоя. Испанецът се озова сам срещу Макенджиев, който изби удара му, но Прохазка дотича и направи мощна добавка в празната врата.