Швейцарски съдия наказан за обида срещу фенове

снимка: tdg.ch

Реномираният швейцарски съдия Масимо Бусака бе отстранен за три мача от футболната федерация в родината си, заради обида, която реферът е нанесъл на футболните запалянковци по време на мача между ФК Баден и Йънг Бойс.

 

Бусака бе заснет да размахва среден пръст към феновете по трибуните, след като привърженик на Баден нахлу на терена и наруши спокойствието в срещата.

 

Реферът заяви, че е бил провокиран от обидите, които е получил по свой адрес по време на инцидента, но все пак се извини за неспортсменският си жест.

 

Швейцарецът ръководи финала на турнира Шампионска лига между Барселона и Манчестър Юнайтед в края на миналия сезон и има наряд за мачове от Световното първенство в Южна Африка догодина.

 

От швейцарските футболни власти обясниха, че той е "най-добрият рефер в страната", но наказанието му ще влезе в сила незабавно.