Швейцария би Перу с два късни гола

Нападателят на Байерн Мюнхен Джердан Шакири вкара един от редките си голове с десен крак при победата на Швейцария с 2:0 над Перу в контролна среща по футбол, която беше последната за европейския тим преди Световното първенство в Бразилия 2014.

Швейцарците стартират надпреварата на 15 юни, а първият съперник от група "Е" е отборът на Еквадор.

Шакири се разписа във вратата на гостите в 84-ата минута, когато беше изведен зад гърба на съперниковата защита.

Това се случи само шест минути след първия гол в мача, който беше вкаран с глава от Щефан Лихтщайнер след центриране на другия краен защитник в тима - Рикардо Родригес.

Това отново затвърди впечатленията от мача срещу Ямайка, че швейцарците играят най-силно в заключителните минути.

Селекционерът Отмар Хицфелд ще заведе швейцарския национален тим в Бразилия в петък. Под негово ръководство отборът има само една загуба в последните си 18 мача, играни в рамките на предишните две години, посочва БТА.