Швед донесе точка на Етър в добавеното време

С гол на шведа Сони Карлсон в добавеното време Етър (Велико Търново) измъкна равенство 2:2 като гост на Пирин (Гоце Делчев) в среща от 19-ия кръг на "А" група, информира БТА.

Неврокопчани губеха с 0:1 до почивката, но през второто полувреме направиха пълен обрат с голове на Хазуров и Ходза, но в самия край гостите стигнаха до скъпоценна точка.

Интернационалният състав на Етър се нуждае от точки в битката за оставане в елита и започна по-мотивирано мача. В 12-а минута афганистанецът Файсал Шейесте проби през трима защитници, но ударът му бе париран от вратаря на Пирин - Абдиков.

Етър поведе в 19-а минута, когато норвежецът Кай Рисхолт се разписа с глава след центриране на Любенов. След почивката Пирни обърна развой на мача. Влезлият като резерва Борислав Хазуров изравни в 52-а минута след центриране на Фиданин.

Осем минути по-късно Дреновички центрира прецизно и французинът Албин Ходза направи 2:1 за домакините.

Гостите не се предадоха и до края търсеха изравнителен гол, като усилията им бяха възнаградени в самия край. Резервата Сони Карлсон бе изведен на стрелкова позиция и вкара, като при попадението останаха съмнения за засада, което предизвика протестите на домакините.