Швеция и Русия се класираха към 1/4 финалите

След като по-рано днес на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед се класираха САЩ и Канада, в късните мачове това направиха Швеция и Русия.

При шведите това стана дори без игра, тъй като Швейцария разби Норвегия с 3:1 и попречи на норвежците да спорят до последно за 3-ата позиция в група А.

Швейцария изравни собствен рекорд за шест победи в първите шест мача на Световно първенство, след като удари Норвегия с 3:1. Преди това кръстоносците са правили такива серии, но през далечните 1939-а и 1948-а година.

Симон Мозер, Патрик фон Гунтен и Роман Йози се разписаха за треньора Шон Симпсън, който преди две години водеше Германия, но го уволниха за слаби резултати. Към отбора обаче тази вечер се присъедини още един играч от НХЛ- защитникът на Монреал Рафаел Диас.

Русия също спечели с 3:1 срещу разочарованието на турнира- Словакия. След безрезултатна първа част в рамките на 6 минути във втората Александър Радулов и Иля Ковалчук вкараха по едно попадение, а Бранко Радивоевич в края на частта намали. Крайното 3:1 фиксира Денис Денисов в 4-ата минута на третата част.