Шотландия шокира "Максимир" и нанесе първо поражение на Хърватия (ВИДЕО)

Шотландия изненада Хърватия насред Загреб и победи с 2:1 в двубой от група А на световните квалификации.

Робърт Снодграс вкара единствения гол за гостите на "Максимир" в 26-та минута и донесе изненадващата първа загуба на футболистите на Игор Щимац.

До момента хърватите имаха пет победи и едно равенство като гост на другия фаворит в групата - Белгия.

В същото време белгийците надвиха Сърбия с 2:1 и се възползваха от грешната стъпка на хърватите, за да оглавят класирането в групата.

На "Крал Бодуен" в Брюксел Кевни д Брюин даде аванс на домакините в 13-та минута, а в 60-та Маруан Фелайни направи аванса им солиден.

Сърбите не се предадоха и в 88-та минута върнаха интригата с красив гол на Алекнсадър Коларов. Силите на гостите обаче не стигнаха за повече и те загубиха.

Така първото място в група А зае Белгия с актив от 19 точки, Хърватия е втора с 16, а сърбия остана на третото място със 7. Шотландия пък е на далечната пета позиция с скромните 5 пункта.