Шокиращ резултат още на старта в Серия А

Милан стартира катастрофално в първия мач от Серия А, след като допусна шокираща загуба с 2:1 като гост на новака Верона.

За съжаление на българските фенове, вратарят на националния отбор Николай Михайлов не записа дебют, но неговите съотборници надиграха италианския гранд с голове на Лука Тони (30, 53). Поли беше открил резултата в 13', но Милан не приличаше на отбор, който е готов да се бори за титлата.

"Росонерите" все пак натиснаха в края в търсене поне на точка, но Рафаел направи страхотни изяви срещу Монтоливо и Балотели. Така футболистите на Верона поднесоха голяма изненада още в първия мач от тазгодишната Серия А.

Това беше и първи мач от 11 години насам между двата тима на ниво Серия А, а "Маркантонио Бетегоди" беше препълнен за завръщането на Верона в елита на италианския футбол.

Новакът в Серия А започна неуверено и гостите се възползваха отлично от предоставената инициатива. Рафаел се намеси на два пъти, но в 16' трябваше да вади топката от вратата си, след като Балотели изведе Поли, а халфът стреля през двама и реализира - 0:1.

Вместо да усили натиска си обаче, Милан остави Верона да играе спокойно на скорост и до края на полувремето Верона имаше няколко отлични шансове да изравни. Абиати спаси два удара на Рафаел, но капитулира в 30', когато Тони беше оставен непокрит при статично положение и изравни.

До края на полувремето Абиати се превърна в герой за своите, след като отново спаси два опасни удара на бившия италиански национал.

Втората част продължи по същия начин, като "росонерите" атакуваха анемично, докато контрите на домакините вещаеха много опасности за Абиати. Така в 53' Сапата изпусна Тони за пореден път, а таранът отбеляза гол №111 в своята сметка в Серия А - 2:1 за новия тим на Ники Михайлов.

Последваха няколко ситуации пред вратата на Рафаел, но никой не успя да нанесе удар към неговата врата. Ел Шарави пък бе сменен, но и това не доведе до положителна промяна в играта на италианския гранд. От своя страна, при няколко контри Верона изпусна да си осигури по-комфортен аванс.

Монтоливо най-накрая застраши сериозно домакините, като стреля мощно от 17 метра, но Рафаел вещо изби. Удар на Балотели също беше париран, докато резервата Робиньо внесе смут в защитата на домакините, но Майета в последния момент изби преди да бъде нанесен решителен удар от футболист на гостите.

В края на срещата Балотели беше съборен в наказателното поле, но съдията не отсъди нарушение. Нападателят получи жълт картон за гневния си изблик, а повторенията показаха, че дузпа можеше да бъде отсъдена. В добавеното време Милан продължи да натиска, но гол не беше отбелязан.