Шок в Стара Загора! Локо (Сф) смаза Берое

снимка: beroe.bg

Локомотив (София) се доближи на две точки до втория в класирането ЦСКА, след като постигна впечатляваща победа с 4:1 като гост на Берое в последен мач от втория кръг на плейофите от първата шестица в А група.

Въпреки че Берое бе отборът с най-дълга серия без допуснат гол, Благой Макенджиев не можа да добави нито една минута към впечатляващата си серия от 458 (повече от 4 мача) и се пропука още в 37-ата секунда на стадиона в Стара Загора.

Танко Дяков сгреши при изнасянето на топката и я предостави на Том, който напредна по дясното крило и подаде за непокрития Ламджед Шехуди, а той прониза мрежата на домакините рано-рано – 0:1.

Локомотив изпусна още няколко добри положения в първите 20-ина минути, но след това „заралии“ поеха инициативата и стигнаха близо до изравняване в 44-ата, когато Иво Иванов с глава нацели напречната греда.

Преди това Георги Андонов бе повален в наказателното поле от Александър Бранеков, но съдията Ивайло Стоянов не отсъди дузпа, въпреки протестите, а малко преди гредата вратарят на Локо Божидар Митрев с великолепна намеса попречи на Андонов с глава да изравни.

В третата добавена минута на първата част Локомотив поведе с 0:2, след като Емил Гъргоров шутира в напречната греда, а Йордан Тодоров при добавката не остави никакви шансове на вратаря Макенджиев.

В 51-ата минута нов отличен пробив на Том по крилото доведе до добър пас за Тодоров, а той пък намери Гъргоров на дузпата. Бадема бе прецизен в изстрела си и увеличи още повече преднината на „железничарите“ - 0:3.

Владислав Романов със самостоятелен пробив само секунди по-късно съвсем довърши обезверените домакини с мощен шут покрай тялото на Макенджиев – 0:4. Салим Керкар с красив удар от границата на наказателното поле в 54-ата минута отбеляза почетен гол за Берое, но повече попадения в Стара Загора не паднаха.

Берое записа първо поражение от пет мача насам и остава на пета позиция с 39 точки – вече четири по-малко от днешния си съперник. „Железничарите“, от своя страна, продължават великолепното си представяне в шампионата и не познават вкуса на поражението от 30-ти ноември (1:5 от Лудогорец в Разград).

Локомотив се изравни по актив – 43 точки – с Литекс, който по-рано днес надви с 1:0 Ботев (Пловдив) като гост, а и двата тима вече дишат във врата на втория в таблицата ЦСКА. „Армейците“ бяха размазани с 0:4 в гостуването си на водача Лудогорец и имат четири загуби в петте си мача през 2015-та година, като още не са отбелязали дори един гол.