Шок в лагера на Сити! Коло Туре изгърмя с допинг

галерия:

Защитникът на Манчестър Сити Коло Туре, бе отстранен от отбора заради положителна допинг проба, съобщи официалният сайт на английския клуб.

 

Футболната асоциация на Англия е информирала Манчестър Сити, че "А" пробата на котдивоареца за забранени субстанции е положителна.

 

29-годишният бранител е отстранен от отбора, докато не излезе окончателно решение по случая.

 

Световната антидопингова агенция може да накаже сурово защитника и да спре състезателните му права за период от две години.

 

 

Туре се присъедини към Манчестър Сити през лятото на 2009 година от тима на Арсенал за сумата от 16 милиона паунда. Бранителят бързо се наложи в стартовия състав на "гражданите", но сега може да понесе сериозно наказание и да отвори пробойна в защита на тимът ръководен от Роберто Манчини.