Шок и ужас за Барселона

Барселона допусна втори кошмарен резултат в продължение на само четири дни, след като тази вечер каталунците сензационно загубиха с 0:1 гостуването си на Гранада в мач от 33-ия кръг на Примера Дивисион.

Попадение на Браими още в 16' покоси "лос кулес", които така и не успяха да превземат вратата на домакините. Поражението на Барса идва броени дни след отпадането от Атлетико в Шампионската лига и дни преди финала за Купата на Краля с Реал Мадрид във Валенсия.

По този начин Барселона остава на втора позиция с актив от 78 точки, което означава, че след само два часа шампионите могат да се окажат зад Реал Мадрид в класирането. "Кралския клуб" е трети със 76 пункта и предстоящо домакинство на Алмерия. Атлетико Мадрид е лидер със 79 мача и предстоящо гостуване на Хетафе.

Херардо Мартино постави Лионел Меси на върха на своята атака, докато Педро и Неймар стартираха по двата фланга. Алекс Сонг, Андрес Иниеста и Сеск Фабрегас започнаха в халфовата линия, а Серхио Бускетс бе върнат като партньор на Хавиер Масчерано в отбрана. Жорди Алба и Дани Алвеш получиха почивка, а Адриано и Мартин Монтоя заеха местата им сред титулярите.

Юсеф Ел-Араби оглави атаката на Гранада, а Браими и Пити започнаха по фланговете. Фран Рико, Итура и Ресио започнаха в средната линия.

Още в 12' каталунците можеха да открият резултата, но Мартин Монтоя не успя да се възползва. Десният бранител стреля с глава, но позволявайки на Карнезис да улови.

Само четири минути по-късно домакините от Гранада изненадващо откриха. Дълъг пас в половината на Барселона намери Браими, който преодоля Пинто и изведе своя тим напред – 1:0.

4079527

Две минути по-късно гостите можеха да изравнят. Лионел Меси засече с глава чудесно центриране на Неймар, но „десетката“ не успя да намери очертанията. Четири минути по-късно самият Неймар получи шанс да стреля, но и „кариоката“ не бе ефективен.

В 25' Лео Меси пусна пас зад защитата към Педро, но докосването на испанския национал не бе достатъчно добро. Минута след това Иниеста стреля, но също в аут.

4079528

Последните минути на първото полувреме предложиха още шансове в полза на гостите. В 39' Иниеста стреля в аут след отлична работа на Неймар, а малко след това Мартин Монтоя отново не бе ефективен. Сеск Фабрегас също опита удар, но и „четворката“ бе блокиран.

През втората част каталунците изцяло се настаниха в половината на Гранада, търсейки все по-упорито изравнително попадение. В 54' Сеск Фабрегас стреля опасно с десния крак, но Карнезис спаси. В 58' сантиметри разделиха шампионите от попадение. Неймар стреля рязко с левия крак, но топката премина съвсем близо до дясната странична греда на вратата.

4079526

В 63' Лионел Меси стреля от пряк-свободен удар, но Карнезис се разтегна и с една ръка изби в корнер. Секунди по-късно Бускетс стреля от близка дистанция, но отново гръцкият страж отчая футболистите на Барселона.

Десет минути преди края каталунците на два пъти бяха близо до попадение. Първо Неймар излезе очи в очи с Карнезис, но анемичният му удар бе изчистен пред голлинията от бранител на Гранада. Малко след това Андрес Иниеста стреля изненадващо покрай дясната греда.

До края на срещата „лос кулес“ неуспешно правеха опити да върнат поне едно попадение, докато домакините можеха да отбележат дори и втори гол. В 88' Ел Араби се измъкна от Сонг и излезе очи в очи с Хосе Пинто, но стреля право в тялото на стража.

Granada 1-0 Barcelona ourmatch.netby gamaismwserer