Шок и ужас на "Олд Трафорд"

Столът на Дейвид Мойс в Манчестър Юнайтед се клати все по-сериозно, след като днес действащият шампион на Англия допусна втора поредна загуба на своя "Олд Трафорд" в разстояние на само няколко дни.

"Червените дяволи" отстъпиха с 0:1 на Нюкасъл в среща от 15-ия кръг на Премиършип, броени дни след като загубиха със същия резултат и от Евертън. За Манчестър Юнайтед това е и четвърти пореден мач без победа във Висшата лига, като шампионите остават на едва 9-а позиция във временното класиране с актив от 22 точки. За последно Юнайтед спечели на 10 ноември, когато триумфира в дербито с Арсенал. Единственият гол в мача падна след около час игра, когато Йоан Кабай донесе успеха на "свраките".

Феновете на Манчестър Юнайтед едва ли могат и да повярват, че най-големият хегемон в историята на английския футбол изостава на цели 12 точки зад лидера Арсенал, при това с мач повече на сметката си. Утре "топчиите" приемат Евертън на своя "Емиратс", а евентуална победа ще ги изстреля на цели 15 точки пред настоящия шампион. Нюкасъл пък записа осма победа от началото на сезона и събра актив от 26 точки, който поне временно изкачва тима на шесто място в таблицата.

Дейвид Мойс не можеше да разчита на наказания Уейн Рууни, но сред титулярите на Манчестър Юнайтед се завърна възстановеният от контузия Робин ван Перси. Холандецът оглави атаката на домакините, като рамо до рамо с него стартира Хавиер Ернандес. Аднан Янузай и Луиш Нани започнаха на двата фланга, а Том Клевърли и Фил Джоунс действаха като двойка вътрешни полузащитници.

Лоик Реми оглави атаката на „свраките“, а Йоан Кабай отново действаше в близост до нападателя. Анита, Тиоте, Сисоко и Гуфран допълниха халфовата линия на северняците в днешния ден.

Първият добър шанс пред Манчестър Юнайтед се откри след единадесет минути игра, когато Том Клевърли на два пъти обстрелва вратата на Нюкасъл. В 27' Ван Перси застраши вратата на „свраките“ от статично положение, а последвалото центриране на Янузай бе изчистено в ъглов удар.

Три минути преди почивката „Олд Трафорд“ поиска дузпа. Хавиер Ернандес падна на земята след единоборство с Фабрисио Колочини, но съдийски сигнал за наказателен удар не последва.

В добавеното време на първата част Нюкасъл на два пъти пропусна да открие резултата. Първо Давид де Хеа спаси удар на Дебюши, а малко след това отново френският национал стреля с глава, но и този път испанецът спаси.

Второто полувреме стартира с няколко шанса пред Манчестър Юнайтед, като защитата на Нюкасъл бе атакувана сериозно в разстояние на няколко минути. В 51' Тим Крул спаси удар на Чичарито, а минута по-късно отново холандецът се намеси, лишавайки Аднан Янузай от попадение. В 54' и късметът покри северняците, след като изстрел на Патрис Евра срещна гредата.

„Олд Трафорд“ отново замлъкна след час и една минута игра, когато Нюкасъл разпечата пазената от Давид де Хеа врата. Противно на логиката и в момент, когато домакините доминираха в мача, воденият от Алън Пардю състав излезе напред в резултата. Сисоко се справи с Евра и комбинира с Дебюши, чийто удар рикошира в тялото на друг футболист и матира Де Хеа за 0:1.

„Червените дяволи“ се хвърлиха напред в преследване на изравнителен гол, но атаките на Юнайтед рядко водеха до чисти шансове за попадение. В 72' Робин ван Перси прониза вратата на гостите с глава, но попадението бе отменено поради засада на холандеца.

Четири минути по-късно Манчестър Юнайтед като по чудо се размина с изравнителен гол. Ван Перси центрира остро от статично положение, но сантиметри не достигнаха на Джони Евънс, за да засече кълбото.

И до края на срещата домакините така и не успяха да избегнат поражението, като не помогна и включването в игра на Уилфред Заха, Андерсон и Антонио Валенсия.

Manchester United vs Newcastle United 0-1by Oleeh-1