Шестимата национали на Литекс се прибраха в Ловеч

Шестимата национални състезатели на Литекс се завърнаха в Ловеч и проведоха възстановително занимание, а от петък ще се присъединят към тренировките наравно с останалите си съотборници, съобщиха от клуба.

Бранителят Николай Бодуров записа пълни 90 минути в контролата с Украйна, загубена с 0:1 от България, докато халфът Георги Миланов игра само през първото полувреме. Неговият брат Илия остана на резервната скамейка.

"Загубихме. От едно статично положение, това е. Играхме малко под възможностите си. В мачовете на истината показахме нашето лице. Това е един мач, не трябва да правим трагедии. Нормално е да има някой път спад в нашата игра, не можем да побеждаваме всеки път, но се стремим да даваме най-доброто от себе си и да радваме феновете", коментира Миланов след края на срещата.

Двама от талантите на Литекс пък играха за младежкия национален тим, който направи реми - 1:1 в спаринга с Македония в Благоевград.

Антон Недялков и Симеон Славчев излязоха като титуляри за българската формация и се представиха на ниво. Бранителят бе сменен една минута преди края на мача, докато халфът бе пълни 90 минути на терена и се отчете с няколко хубави паса и един опасен удар към вратата на гостите.

Шестият оранжев национал Армандо Ваюши направи силно включване в състава на Албания, която завърши 0:0 с Камерун в Женева. Офанзивният халф на Литекс се отчете с два опасни пробива по фланга, а в последната минута изпусна да донесе победата за албанците срещу тима на Ето'о и компания.