Шест отбора от А група отпаднаха от турнира за Купата на България

Шест отбора от А група напуснаха турнира за Купата на България във втория кръг, а още един ще приключи с надеждите си след двубоя Берое - Лудогорец по-късно тази вечер, уточнява БТА. Елитните отбори, които отпаднаха, са Славия - миналогодишен финалист, Черно море, Локомотив (София), Видима-Раковски, Ботев (Враца) и Монтана.

Два отбора от трета дивизия отиват на осминафинал. Това са Спартак (Плевен) и Тунджа (Ямбол), които елиминираха съответно Любимец и Монтана. Напред продължават още три състава от Б група - Ботев (Пловдив), Добруджа и Септември (Симитли).

От А група засега напред се класираха ЦСКА, Левски, Литекс, Локомотив (Пловдив), Черноморец, Калиакра, Светкавица и Миньор. Шампионите от Литекс нямаха проблеми с гостуването си в Своге и след слабо първото полувреме, през второто се развихриха и докараха мача до 5:0. Грандовете Левски и ЦСКА биха с един и същи резултат - с по 1:0 съответно срещу втородивизионния Банско и срещу Славия.

Аутсайдерът в А група - Светкавица, който има само 2 точки до момента, елиминира Видима-Раковски след изпълнение на дузпи. "Мълниеносците" останаха с десет души половин час преди края на срещата заради два бързи жълти картона на Емил Мартинов, но при дузпите бяха безгрешни.

Без проблеми Локомотив (Пловдив) отстрани втородивизионния Чавдар (Етрополе) с 2:0, като новината от мача беше контузията на капитана на гостите от Пловдив Здравко Лазаров. След изпълнение на дузпи Калиакра отстрани Локомотив (София), както и Миньор - Черно море.

Черноморец отстрани Пирин (Гоце Делчев) с 3:1, въпреки че игра без седем основни футболисти. Костадин Дяков, за който това беше първи мач през сезона, както и Борислав Балджийски и африканецът Абел Анеси обърнаха развоя от 0:1 до 3:1. Младият десен бек на гостите от Бургас Венелин Филипов си вкара автогол още в 3-ата минута.

Драма при дузпите имаше в Козлодуй, където местният тим, играещ в Северозападната В група, не успя да победи Септември (Симитли), играл цяло полувреме и в продълженията с десет души. При наказателните удари гостите от Югозапада триумфираха с 8:7.

В Ямбол местният тим Тунджа отстрани Монтана с 5:4 при изпълнение на дузпи. Ентусиазираните 1500 местни приятели на футбола приветстваха капитана на гостите Георги Мечечиев, който е юноша на Тунджа. В герой на мача се превърна вратарят Петър Гаргов, който спаси решителната дузпа, изпълнена от централния защитник на Монтана Димитър Коемджиев.

По-късно днес лидерът в А група Лудогорец гостува на Берое, а утре са последните два мача между Етър и Нефтохимик, както и между четвъртодивизионния Верея (Стара Загора) и Сливнишки герой.