Шест гола и три точки за шампиона на "Висенте Калдерон"

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид записа трета поредна победа в Примера Дивисион и се изкачи поне за малко на второ място във временното класиране, печелейки с 4:2 домакинството си на Кордоба на собствения "Висенте Калдерон" в среща от 10-ия кръг.

Така "рохибланкос" събраха актив от 23 точки и са на пункт зад лидера Реал Мадрид, докато Барселона е трети с 22 точки. Каталунците обаче все още не са изиграли своето домакинство на Селта.

Кордоба остава в зоната на изпадащите без записана победа и с 5 спечелени точки до момента.

Отбраната на гостите рухна едва в 43', когато автогол на Лусо изведе Атлетико напред в резултата, а истинската голеада на "Калдерон" настъпи след почивката на срещата.

Първо Набил Гилас изравни за гостите в 53', но само пет минути по-късно Антоан Гризман отново изведе Атлетико напред за 2:1.

Попадения на Марио Манджукич (62') и Раул Гарсия (80') гарантираха успеха на шампионите, докато силите на Кордоба стигнаха единствено за второ почетно попадение, дело отново на Гилас в 87'.