Шефът на Калчото призова да спрат забраните за посещения на мачове

снимка: БГНЕС

Шефът на Калчото Антонио Матарезе смята, че наказанията влияят много негативно на отборите от Серия А и че е време за радикална промяна. Няколко отбора получиха различни забрани след убийството на полицай през 2007 и трагичната смърт на фен на Лацио. Напоследък Министерството на вътрешните работи забранява на феновете на гостите да пътуват за мачовете на любимите си отбори. Матарезе заяви, че това не може да продължава така завинаги.

 

„Писна ни от тези ограничения, работата ни трябва да се уважава и трябва да се върнем към нормалното състояние на нещата. Да се забраняват екскурзиите на гостите е нещо ненормално и доведе до абсурдни ситуации, като тази в която много фенове от Милано не можаха да отидат на „Джузепе Меаца". Наполи игра четири мача пред закрити вврати заради инцидента в мача на откриването на първенството в Рим. Въпреки този негативен епизод, нищо особено не се е случвало от началото на първенството. Клубовете губят много доходи в тази ситуация, а това не е добре, като се вземе предвид икономическата криза." завърши Матарезе.