Шефилд изгони Тотнъм от ФА Къп

снимка: стоп кадър

Шефилд Юнайтед изхвърли Тотнъм от турнира за Купата на Англия, след като победи "шпорите" с 1:0 у дома и се класира за 1/4-финалите на турнира. Илиман Ндиайе реализира единственото попадение за домакините, които се намират на второ място в Чемпиъншип. Сега за тима на Антонио Конте, който днес отново не можеше да води отбора, остава битката за четвъртото място и надеждата, че може да навакса изоставането с предимство, но не създадоха нищо особено в предни позиции преди почивката. В 41-вата минута едно центриране от малък ъгъл на Моура "кацна" върху напречната греда на вратата на Фодерингам. Преди това - в 29-ата минута, един изстрел на Ричарлисон премина на сантиметри над вратата. Това бе всичко по-интересно през първото полувреме, в което отборът на Шефилд Юнайтед се защитаваше много добре, а без Хари Кейн Тотнъм изглеждаше беззъб в атака, пише Gong.bg

През второто полувреме ситуацията не се промени - гостите владееха още повече топката и опитваха да атакуват, но не създаваха нищо. В 65-ата минута Хари Кейн се появи в игра на мястото на Ричарлисон.

Това обаче не помогна. Нещо повече - "остриетата" дочакаха своя шанс в 79-ата минута, когато откриха резултата. Ндиайе, който се появи като резерва, направи страхотен солов пробив, след като овладя топката, която стигна до него след рикошет, влезе в наказателното поле, преодоля трима бранители и стреля в близкия ъгъл. Форстър също не се намеси добре - 1:0.

Тотнъм не успя да реагира. В 94-тата минута Кейн засече с глава центриране на Перишич, но топката премина встрани. Така "шпорите" се простиха с поредната надежда за трофей.