Шедьоври на Пирло и Погба за финал на турнето на Юве

Красиви голове на Андреа Пирло и Пол Погба украсиха разгромната победа с 5:0 на италианския шампион Ювентус над сборен отбор на Сингапур в последния мач на „Старата госпожа“ по време на предсезонното турне в Азия.

Чилийският ас Артуро Видал не изигра нито една минута на терена, но не защото се готви да премине в Манчестър Юнайтед, както всеки ден вменяват английските медии, а защото треньорът Масимилиано Алегри не желаеше да рискува здравето му на хлъзгавата и мокра трева.

По същата причина и Карлос Тевес остана цял мач на пейката, но въпреки тяхната липса Ювентус изпълни задачата си да предложи шоу и атракция за феновете по трибуните. Пирло откри резултата с красиво изпълнение на пряк свободен удар в 17-ата минута, след което от дузпа в 43-ата покачи на 2:0.

Хубав пробив през двама бранители на Пол Погба завърши с точен изстрел по диагонала за 3:0 в 48-ата минута, а Себастиан Джовинко в 54-ата се разписа за 4:0 с отлично воле от границата на пеналтерията.

Квадво Асамоа по идентичен начин от въздуха намери топката по впечатляващ начин в 71-ата минута и я прати неспасяемо в мрежата на азиатците за крайното 5:0.