Шедьовър на Мората избави Ювентус в Сицилия (ВИДЕО)

Шампионът на Италия Ювентус няма намерение да намалява скоростта в първенството, независимо от комфортния си аванс пред Рома и предстоящия осминафинален реванш от Шампионска лига срещу Борусия (Дортмунд).

„Старата госпожа“ успя да превземе една от най-коварните крепости в Калчото – стадион „Ренцо Барбера“, където домакинът Палермо бе надвит с 1:0, благодарение на фантастичния гол на резервата Алваро Мората.

В 70-ата минута заменилият Фернандо Йоренте нападател получи извеждащо подаване от Клаудио Маркизио, но защитник блокира пътя му към наказателното поле. Мората елегантно и небрежно нагласи топката на левия си крак и отправи отличен фалцов изстрел в далечния ъгъл на вратаря Стефано Сорентино – 0:1.

Мората вече има 10 гола за Ювентус във всички турнири, което е нелоша статистика, предвид факта, че все още не може да заслужи напълно доверието на треньора Масимилиано Алегри за партньор в атаката на Карлос Тевес.

Четири от головете на Мората през 2015-та година се оказаха безкрайно ценни за Ювентус – той първо донесе драматичния успех в края над Парма на четвъртфиналите за Купата на Италия, после се разписа в добавеното време в гостуването на Чезена и осигури равенство 2:2, а срещу Борусия (Д) отбеляза победното попадение за 2:1, като днес отново носи успех на „бианконерите“.

Палермо вече четвърти пореден мач не познава вкуса на победата, но записа едва второ домакинско поражение в Сицилия – досега единствено Лацио бе отмъквал накуп трите точки с внушителния си успех 4:0 в края на септември миналата година.

Ювентус, който бе в сравнително експериментален състав, събра 64 точки и поне засега се откъсна на цели 14 пред втория Рома, който вече мисли по-скоро за защита на втората си позиция, отколкото за титла. Палермо остава с 35 пункта на 11-то място.

Треньорът Масимилиано Алегри за първи път през сезона пусна сред титулярите Андреа Бардзали, а Паоло де Челие дебютира с фланелката на „Старата госпожа“ като ляв външен полузащитник.

От състава на шампионите отсъстваха фигури като Пол Погба, Андреа Пирло, Мартин Касерес, Квадво Асамоа и Ромуло, а чак след почивката се включиха Мората, Симоне Падоин и Артуро Видал, докато Патрис Евра изобщо не влезе в игра.

Палермо вече шести пореден мач не може да отбележи гол срещу Ювентус, като за последно това се случи през февруари 2011-та година при победата в Сицилия с 2:1.