Шедьовър доближи новака Верея до Лига Европа (ВИДЕО)

снимка: SPORTA.BG

Новакът Верея продължава да пише история, още в първия си сезон в елита. Старозагорчани биха Пирин с 1:0 на стадион "Трейс Арена". Така тимът на Александър Томаш отстрани "орлетата" с общ резултат 2:1 и се класира за бараж срещу Ботев в два сблъсъка.

Победителят ще се изправи в директен спор за Лига Европа срещу четвъртия в класирането като гост. Ако обаче Ботев спечели Купата на България на 24 май, то Верея директно ще иде на баража за евротурнирите. При положение, че Ботев загуби финала - първият барж ще е на 27 май в Стара Загора, а реваншът на 30 май в Коматево.

"Жълто-черните" и Верея се срещнаха до този момент 6 пъти – 4 за първенство и 2 за Купата.

Голът за Верея срещу Пирин заби в 44-ата минута Васил Калоянов. Попадението бе впечатляващо и рядко срещано по родните терени. Нападателят посрещна в движение топката и със страхотна техника прехвърли вратаря на благоевградчани.

Мачът бе доста нервен и изпълнен с грубости и контузии. В крайна сметка Пирин бе на губещата страна за ужас на феновете си за кеф на малобройните запалянковци на Верея.

Ако се стигне до мачове между Верея и Ботев, то те ще бъдат под номер 7 и 8 през сезона, което ще бъде уникален рекорд.