Щутгарт загуби като домакин от Фрайбург, "швабите" се закотвиха в зоната на изпадащите

галерия:

Отборът на Щутгарт отстъпи като домакин с 0:1 от тима на Фрайбург в среща от 20-тия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в двубоя бе реализирано от Флум, който бе точен в 24-тата минута.

 

След загубата "швабите" продължават да са в зоната на изпадащите и са със скромния актив от 16 точки като заемат предпоследното 17-то място в таблицата. Съставът на Фрайбург пък се представя добре от началото на кампанията и с 33 спечелени пункта заема 6-тата позиция в класирането.

 

Срещата започна равностойно, но гостите нанесоха своя удар в 24-тата минута, когато Йоханес Флум получи асистенция от Нику и с десния крак прати топката в мрежата на "швабите".

 

До края на второто полувреме двата тима не стигнаха до ново попадение и така Фрайбург се оттегли с гол преднина на почивката на мача.

 

През втората част домакините имаха предимство във владеенето на топката, но трудно стигаха до голови положения като резултатът остана непроменен и по този начин Фрайбург победи като гост Щутгарт с 1:0.